Pátrání po borovi v Českém lese!

První výpravu za poznáním přírody Českého lesa v tomto roce pro Vás na neděli 10. dubna připravila Správa CHKO Český les ve spolupráci s občanským sdružením MEZI LESY a Českým svazem ochránců přírody Sylva Lunae. Se zooložkou Mgr. Petrou Cehlárikovou se vydáme pátrat po stopách bobra evropského do údolí Kateřinského potoka.
Sraz pro zájemce o exkurzi je v neděli 10. dubna v 9:30 na vlakovém nádraží v Tachově. Z Tachova bude pro účastníky exkurze vypraven speciální autobus. Kapacita autobusu je omezená, místo si, prosím, rezervujte na tel. 725 141 686 nebo emailem na info@ceskymlesem.cz. Pro motorizované účastníky je sraz v 10:00 na Rozcestí u Rozvadova. Po stopách bobra evropského v Českém lese se vydáme pěšky, mezi vzdálenějšími lokalitami budeme přejíždět autobusem. Exkurze bude dlouhá asi 3 hodiny. Zpátky do Tachova pojede autobus kolem 13 hodiny.
Během exkurze nás zooložka Petra Cehláriková seznámí se zajímavým životem bobra evropského, uvidíme výsledky bobří pilnosti - hrady, hráze nebo okusy a pokud budeme mít štěstí, tak spatříme i samotného bobra.

Další exkurze v rámci cyklu "Za poznáním Českého lesa" se uskuteční v sobotu 21. května. Společně s botanikem Petrem Mudrou se vydáme prozkoumat květenu hadcového ostrova u Drahotína a suťové a bukové lesy u Starého Hirštejna.