Přijďte se zaposlouchat do ptačího zpěvu!

V sobotu 30. dubna 2011 se od 7:00 hodin v Tachově uskuteční Vítání ptačího zpěvu. Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí hlasy.

Letošní rok vyhlásila Česká společnost ornitologická již 19. ročník Vítání ptačího zpěvu, tzv. Dawn Chorus Day, jehož tradice vznikla v roce 1983 v Birminghamu. Místní ornitologové zde přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu ptačí zpěv. Česká ornitologická společnost se k této mezinárodní akci připojuje již od roku 1992. Jde o jakési symbolické vítání, kdy ještě před rozedněním se v mnoha zemích světa scházejí milovníci ptactva, aby se zaposlouchali do zvuků probouzející se přírody.
Po úspěšném loňském vítání ve Stříbře se letos přesouvá Vítání ptačího zpěvu do Tachova. Akce bude zahájena v 7:00 ukázkou odchytu a kroužkováním ptáků, poslechem jejich hlasů a povídáním o ptačím životě. V 8:00 se vydáme na ornitologickou vycházkou za ptačími hlasy s RNDr. Pavlem Řepou. Sraz pro zájemce je v Knížecí aleji u mostu za sádkami Českého rybářského svazu (nad jezem) v areálu zdraví.
Účast je zdarma, kdo si přivstane, nebude litovat!
Akci pořádá Muzeum Českého lesa v Tachově ve spolupráci se Správou CHKO Český les, Českým svazem ochránců přírody Sylva Lunae a Občanským sdružením MEZI LESY.