Vítání ptačího zpěvu v Tachově

Uplynulou sobotu se v Tachově konalo Vítání ptačího zpěvu, tradiční akce zaměřená na poznávání opeřenců podle zpěvu, ukázku jejich odchytu a kroužkování. Do ptačího zpěvu se přišlo zaposlouchat téměř 40 zájemců, kteří mohli na vlastní oči vidět 5 ptačích druhů.

Do nastražených ornitologických sítí se chytila sýkora koňadra, pěnice černohlavá, kos černý, budníček menší a červenka obecná. Po ukázce jejich kroužkování a povídání o jejich životě byli všichni opeřenci znovu vypuštěni na svobodu. Během povídání, kterého se ujala zooložka ze Správy CHKO Český les Petra Cehláriková, se návštěvníci mohli dozvědět, například proč ptáci zpívají nebo zda se na jaře vracejí na to samé místo, které před zimou opustili. Po ukázce odchytu a kroužkování se zájemci vydali s ornitologem Pavlem Řepou na vycházku parkem, při které se učili poznávat ptačí druhy podle jejich zpěvu.

Akci uspořádalo Muzeum Českého lesa v Tachově ve spolupráci se Správou CHKO Český les, Českým svazem ochránců přírody Sylva Lunae a Občanským sdružením MEZI LESY.

Fotky z akce najdete ve fotogalerii.