Za podivnými geologickými útvary do Sedmihoří!

Třetí výpravu za poznáním přírody Českého lesa v tomto roce pro Vás na sobotu 4. června připravila Správa CHKO Český les ve spolupráci s občanským sdružením MEZI LESY a Českým svazem ochránců přírody Sylva Lunae. S geologem RNDr. Jiřím Hlávkou se vydáme tentokrát do podhůří Českého lesa do Sedmihoří obdivovat zajímavé geologické výtvory.

Sraz pro zájemce o exkurzi je v sobotu 4. června v 9:30 na vlakovém nádraží v Tachově. Pro účastníky exkurze bude vypraven speciální autobus. Kapacita autobusu je omezená, místo si, prosím, rezervujte na tel. 725 141 686 nebo emailem na info@ceskymlesem.cz. Pro motorizované účastníky je sraz v 10:00 u obecního úřadu v Miřkově. Z Miřkova se vydáme přes Vidický a Rácovský vrch na nejvyšší kopec Sedmihoří Chlum a zpátky přes Ovčí vrch do Darmyšle, kde bude exkurze ukončena. Motorizované účastníky autobus doveze zpět do Miřkova k jejich autům. Během exkurze do Přírodního parku Sedmihoří uvidíte zajímavé úkazy mrazového zvětrávání - skalní výchozy, rozsáhlá kamenná moře, obří mísy, dozvíte se také něco o zajímavém geologickém fenoménu tzv. "ringové struktuře". Vycházka bude dlouhá asi 5 km, místy půjdeme náročnějším skalnatým terénem.

Další exkurze v rámci cyklu "Za poznáním Českého lesa" se uskuteční v sobotu 12. června. Společně se zooložkou Petrou Cehlárikovou se vydáme za vážkami, obojživelníky a bobrem do malebného okolí bývalé obce Pleš.