Za vážkami, obojživelníky a bobrem do malebného okolí bývalé obce Pleš

Již v pořadí čtvrtou výpravu za poznáním přírody Českého lesa v tomto roce pro Vás na neděli 12. června připravila Správa CHKO Český les ve spolupráci s občanským sdružením MEZI LESY a Českým svazem ochránců přírody Sylva Lunae. Se zooložkou Petrou Cehlárikovou se vypravíme za vážkami, obojživelníky a bobrem do malebného okolí bývalé obce Pleš.

Sraz pro zájemce o exkurzi je v neděli 12. června v 9:15 na vlakovém nádraží v Bělé nad Radbuzou. Pro účastníky exkurze bude vypraven speciální autobus. Kapacita autobusu je omezená, místo si, prosím, rezervujte na tel. 725 141 686 nebo emailem na info@ceskymlesem.cz. Z Bělé pojedeme přes obec Železná, v blízkosti které uvidíme bobří hrady a hráze, poté vyrazíme k bývalé rotě Václav, kde budeme obdivovat obojživelníky a vážky. Exkurzi zakončíme návštěvou hřbitova bývalé obce Pleš a občerstvíme se v hostinci na Pleši, který je poslední vzpomínkou na nejlidnatější ze zaniklých německých vsí v CHKO Český les. Zpátky do Bělé nad Radbuzou se vrátíme kolem 15 hodiny.

Cyklus exkurzí "Za poznáním Českého lesa" bude pokračovat po prázdninách geologickou vycházkou s RNDr. Jiřím Hlávkou. V sobotu 17. září se vypravíme na Chodsko zkoumat Český křemenný val.