Poslední víkend v srpnu bude patřit nočním živočichům!

V sobotu 27. srpna se od 19 hodin na zámku v Boru u Tachova uskuteční akce pro veřejnost zaměřená na pozorování nočních živočichů nazvaná "Koho ve dne nepotkáte..."

Pro návštěvníky akce bude připraven bohatý program. Nejatraktivnější bude pravděpodobně ukázka odchytu nočních živočichů a demonstrace odchycených jedinců. Organizátoři slibují například ukázku odchytu netopýrů do sítí nebo hlasovou provokaci sov nebo. Kromě toho, že si návštěvníci noční živočichy prohlédnou, dozví se o nich i řadu zajímavých informací. Malí návštěvníci si prostřednictvím soutěží vyzkouší jaké je to být nočním živočichem. Ostatní budou mít možnost vyzkoušet své znalosti ve slosovatelném kvizu o ceny. Během večera bude k shlédnutí výstava "Podivuhodný svět netopýrů" nebo dokumentární film "Netopýři ve tmě". Společně s pracovníky záchranné stanice živočichů DESOP Plzeň zavítá na akci výr velký, kterého si každý bude mít možnost zblízka prohlédnout.

Akci "Koho ve dne nepotkáte..." pořádá Občanské sdružení MEZI LESY ve spolupráci se Správou CHKO Český les, Městem Bor, DESOP Plzeň, ZO ČSOP Sylva Lunae a Správou CHKO Slavkovský les za finančního přispění Plzeňského kraje. Akce se koná v rámci Evropské noci pro netopýry.

Vstup na akci je zdarma. Všichni jsou srdečně zváni!!!

Návštěvníkům doporučujeme vzít si s sebou funkční baterku a teplé oblečení.

Více informací najdete v kalendáři akcí nebo v sekci "ke stažení".