Podzimní část výprav z cyklu "Za poznáním Českého lesa" startuje!

Podzimní část výprav za poznáním přírody Českého lesa zahájí v sobotu 17. září geologická exkurze "Putování po Českém křemenném valu" pod vedením geologa Správy CHKO Český les RNDr. Jiřího Hlávky. Výpravy za poznáním Českého lesa pro milovníky přírody připravila Správa CHKO Český les ve spolupráci s občanským sdružením MEZI LESY a Českým svazem ochránců přírody Sylva Lunae.

Sraz pro zájemce o exkurzi je v sobotu 17. září v 9:30 na autobusové zastávce v Chodově u Domažlic. Pro nemotorizované zájemce o exkurzi bude vypraven zdarma speciální autobus, který pojede z Domažlic, autobusového nádraží v 9:00. V 9:20 bude nabírat zájemce také pod muzeem v Klenčí pod Čerchovem. Kapacita autobusu je omezená, místo je třeba zarezervovat na tel. 725 141 686 nebo emailem na info@ceskymlesem.cz.

Z Chodova se pěšky vydáme přes nově vyhlášenou Přírodní památku Chodovské skály směrem k Přírodní památce Sokolova vyhlídka. Nenáročná hřebenová túra bude dlouhá přibližně 5 - 6 km. Cestou se dozvíme spoustu zajímavých informací o Českém křemenném valu, uvidíme malebné pozůstatky historické těžby křemene a zajímavé přírodní skalní útvary křemenné struktury. Na závěr se dozvíme něco z historie Lomikarovy huti v Peci pod Čerchovem. Zpátky do Domažlic a Klenčí se vrátíme kolem 14 hodiny.

Účast na exkurzi i autobus je zdarma.

Další exkurzí z cyklu "Za poznáním Českého lesa" bude vycházka za historií železářství na Broumovsku s RNDr. Jiřím Hlávkou, která se uskuteční v neděli 2. října.