Bobři k vidění v Plzni!

Úspěšná výstava "Zaostřeno na bobra!" se přestěhovala na Krajský úřad v Plzni. K vidění zde bude od 15. listopadu do 15. prosince.

Výstava "Zaostřeno na bobra" přibližuje atraktivní formou návštěvníkům život bobra evropského. Kromě základních informací, např. o bobřím jídelníčku, domově nebo rodině, se zájemci dozví také něco o výzkumu bobra, jeho ochraně a rozšíření v ČR s důrazem na Český les. Autoři výstavy nezapomněli ani na spoustu zajímavostí. Zvídavý návštěvník výstavy může zjistit, co má bobr společného s člověkem, proč používá ledničku nebo třeba skluzavky. Výstava je určena jak pro dospělé, tak pro děti, které na výstavě čeká barevný průvodce výstavou. V něm najdou spoustu her, úkolů a otázek. Odpovědi na ně najdou děti právě na výstavě.

Výstava je putovní, po své premiéře v Muzeu Českého lesa v Tachově se přesunula do Městského muzea v Mariánských Lázní, Stříbra, Chebu nebo ZOO Ohrada. Poté, co doputuje, bude nabídnuta do škol Plzeňského a Karlovarského kraje.

Výstava vznikla ve spolupráci Správy CHKO Český les a Českého svazu ochránců přírody Sylva Lunae za finančního přispění Karlovarského a Plzeňského kraje, Města Tachov a ze společného programu ČSOP, MŽP a Lesů ČR s.p. "Ochrana biodiverzity".